1397/2/5 چهارشنبه
پنجشنبه 11 آذر 1400   01:26:08
اعتبار سنجی : ایجاد اطمینان
معرفی شرکت

معرفی شرکت

شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران با حمایت وزارت امور اقتصادی و دارایی، نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مشارکت کلیه بانک‌های کشور و برخی از شرکت‌های بزرگ بیمه و لیزینگ در آبان ماه 1385 بصورت سهامی خاص تحت شماره 282395 و شناسنامه ملی 10103197122 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تاسیس شده است. شرکت در راستای تحقق ماده 5 قانون تسهیل اعطای تسهیلات مصوب مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد رتبه‌بندی اعتباری و اعتبارسنجی به نظام بانکی و اعتباری کشور معرفی شد.

این شرکت بر اساس آیین نامه نظام سنجش اعتبار (موضوع مصوبه شماره 211829/ت39396هـ مورخ 1389/12/26 هیات محترم وزیران)، سامانه ملی اعتبارسنجی را در نظام بانکی و اعتباری کشور عملیاتی نموده و در حال حاضر با تجمیع اطلاعات دریافتی از بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی، گمرک و بانکها و موسسات مالی و اعتباری خدمات گزارشگری اعتباری و اعتبارسنجی (رتبه اعتباری) در خصوص کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی را به نظام بانکی کشور ارائه می‌دهد.

هدف اصلی شرکت به عنوان شرکت سنجش اعتبار (Credit Bureau)، بهبود مدیریت ریسک سیستم اعتباری کشور از طریق ارائه خدمات رتبه‌بندی اعتباری و اعتبارسنجی به آنها می باشد. استفاده از خدمات شرکت موجب خواهد شد تا شرکت‌های اعتباردهنده از وضعيت کنونی و سابقه اعتباری مشتریان خود در کل نظام بانکی مطلع شده و آنها را قادر می سازد تا تصمیمات اعتباری خود را بصورت علمی، با ریسک کمتر و در زمان سریعتری اتخاذ نمایند.

آنچه شرکت انجام می‌دهد

شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران حجم بالایی از اطلاعات را در اختیار داشته و مدیریت نموده و نسبت به ایجاد و توسعه ابزارهای تحلیل‌گری، نرم‌افزاری و زیرساخت‌های فنی در شبکه بانکی با استفاده از متخصصین خود اقدام می‌نماید تا به اعتباردهندگان کمک کند دیدگاه خود را کامل‌تر کرده و تصمیمات آگاهانه‌تری را اتخاذ نمایند.
 
آنچه شرکت انجام می‌دهد

1- داده‌ها

اطلاعاتی که شرکت نگهداری می‌کند یکی از غنی‌ترین پایگاه داده اطلاعات اعتباری کشور است و نقطه زیربنایی کسب‌وکار آن را تشکیل می‌دهد. شرکت بصورت مستمر در زمینه بهبود و افزایش گستره، عمق و کیفیت اطلاعات سامانه تلاش می‌کند.
شرکت از تخصص بالایی در زمینه تجمیع داده‌های افراد و کسب‌وکارها و سایر اطلاعات عمومی برخوردار است. هم‌اکنون سامانه، شناسنامه اعتباری مربوط به 38/5 میلیون ایرانی و بیش از 300 هزار شرکت ایرانی را در اختیار دارد.
شرکت هر ماه با افزودن تغییرات جدید و به‌روزرسانی اطلاعات، آن‌ها را مرتبط و به‌روز نگه‌ می‌دارد. این موضوع باعث می‌شود تا گستره و عمق شناسنامه‌های اعتباری سامانه افزایش یافته و این امکان را به شرکت می‌دهد تا نسبت به طراحی و پیاده‌سازی محصولات و خدمات ارزش افزوده جدید اقدام نموده و موجب می‌شود اطلاعات بتوانند در پیش‌بینی‌ها بیشتر کمک کنند.

2- مدیریت داده

دسترسی به اطلاعات صحیح و به‌روز در خصوص افراد و شرکت‌ها و اهلیت اعتباری آن‌ها به عنوان یکی از عوامل کلیدی در اتخاذ تصمیمات بهینه توسط سازمان‌ها و افراد محسوب می‌شود.
سازمان‌های زیادی بصورت ماهیانه نسبت به تامین و به‌روزرسانی داده‌های خود در سامانه اعتبارسنجی اقدام می‌نمایند. راهبران سامانه، پس از دریافت داده‌ها، آن‌ها را یکپارچه، پاکسازی و مرتب می‌نمایند همچنین داده‌ها پس از دریافت، کنترل شده و ضمن اصلاح اشکالات احتمالی در سامانه بارگذاری می‌شوند، تا از کیفیت آن اطمینان حاصل گردد. شرکت متعهد است از منابع اطلاعاتی خود محافظت نموده و استانداردهای زیادی را در خصوص امنیت داده‌ها به اجرا بگذارد. همچنین در این راستا برنامه‌های امنیتی جامعی را اجرا می‌کند. از سوی دیگر اطلاعات در برابر برداشته‌شدن، تغییر، استفاده، ذخیره‌سازی و تخریب محافظت می‌شوند.

3- تحلیل‌گری

سامانه اعتبارسنجی ضمن بهره‌گیری از مدل‌ها و نرم‌افزارهای تحلیلی و امتیازدهی در مورد داده‌ها، به اعضای خود کمک می‌کند تا تصویر بهتری از بازار خود پیدا کرده و ریسک‌های مشتریان خود را به نحو صحیح‌تری پیش‌بینی کند.
از تحلیل‌های ارائه ‌شده می‌توان در زمینه توصیف مشخصات افراد و شرکت‌ها و پیش‌بینی وقایع آتی و اتخاذ تصمیمات صحیح استفاده نمود. در نتیجه‌ی این تحلیل‌هاست که می‌توان اقدامات مناسب‌تری را می‌توان در تعامل با مشتری انجام داد.
شرکت نسبت به ایجاد و توسعه مدل‌ها و نرم‌افزارها و ارائه محصولات متناسب با نیاز اعضا اقدام می‌کند. اعضا می‌توانند از خروجی این مدل‌ها در زمینه تصمیمات خود استفاده نمایند.
     شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران

4- زیرساخت‌های فنی

زیرساخت‌های فنی به سازوکاری اطلاق می‌شود که داده‌ها و تحلیل‌های سامانه را در کنار یکدیگر تجمیع می‌کند. این زیرساخت‌های فنی در حقیقت راهکاری هستند که شرکت از طریق آن از طریق تبدیل داده‌های خام به اطلاعات در قالب گزارش‌های اعتباری برای اعضای خود ارزش‌آفرینی می‌کند. اغلب زیرساخت‌های فنی شامل ترکیبی از داده‌ها، نرم‌افزارها و سخت‌افزارها می‌شوند.
زیرساخت‌های فنی سامانه این امکان را برای اعضا فراهم می‌نماید که فعالیت‌های گردآوری، استانداردسازی و بازیابی داده‌ها را انجام داده و بر فرایند تصمیم‌گیری مدیریت و بر گروه‌های مشتریان خود نظارت نموده و با کسب اطلاعات بیشتر موجبات افزایش دقت و سرعت تصمیمات اعتباری را فراهم آورند.

5- تخصص

متخصصین و راهبران سامانه همکاری نزدیکی را با نمایندگان اعضای سامانه دارند و پاسخگوی سوالات احتمالی کاربران در خصوص محتوای گزارش‌های اعتباری می‌باشند. همچنین متخصصین شرکت از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی، دانش فنی و تکنیک‌های تحلیل تخصصی گزارش‌ها را به کاربران سامانه منتقل می‌کنند.
شرکت نظرات مشورتی خود را در قالب گزارش اعتبارسنجی به کاربران خود ارائه می‌دهد تا با استفاده از آن و سیاست‌های اعتباری خود، استراتژی، تاکتیک‌ها و اقدامات اجرایی خود را در خصوص مشتری انجام دهد.

صدای مشتری: 02187700500 ******* ایمیل صدای مشتری: CRM@cbs24.ir

تهران – خیابان گاندی – کوچه یکم – پلاک 2 – طبقه پنجم

.
.