1397/2/5 چهارشنبه
پنجشنبه 11 آذر 1400   00:29:21
اعتبار سنجی : ایجاد اطمینان
21مهر1399کلیه بانک‌های ادغامی در بانک سپه به سامانه اعتبارسنجی متصل شدند:

کلیه بانک‌های ادغامی در بانک سپه به سامانه اعتبارسنجی متصل شدند:

در راستای تامین مالی فراگیر و تکمیل اطلاعات سامانه اعتبارسنجی ایران،کلیه بانک‌های ادغامی در بانک سپه از جمله بانک مهراقتصاد (سابق) به سامانه اعتبارسنجی شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران متصل شدند.

پیشتر با هدف متمرکز کردن توانمندی و ظرفیت‌ بانک‌های انصار، قوامین، حکمت‌ایرانیان، مهراقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر در قالب یک بانک واحد باثبات در بانک سپه ادغام شده بودند و براساس ماده 91 قانون پنجم برنامه توسعه و مواد 12 و 14 آیین‌نامه جدید نظام سنجش اعتبار، بانک‌ها و موسسات اعتباری ملزم به همکاری با سامانه اعتبارسنجی خواهند بود و بابت اعطاء هرگونه وام و تسهیلات به مشتریان‌شان میبایست گزارش اعتباری‌شان را از شرکت اعتبارسنجی دارای مجوز از بانک مرکزی اخذ کنند.
در همین راستا، مجموعه 800 شعبه از بانک مهراقتصاد (سابق)در سراسر کشور که در ادامه ساماندهی بانک‌های فوق‌الذکر، در بانک سپه ادغام شده بودند، به سامانه اعتبارسنجی ایران متصل شدند تا نحوه بازپرداخت تسهیلات دریافتی از بانک‌ مذکور، توسط مشتریان‌شان در گزارش اعتباری‌شان درج شده و در تعیین نمره اعتباری‌شان به عنوان یک عامل در دریافت تسهیلات موثر باشد. بر همین اساس واحد تسهیلات این بانک پس از دریافت رضایت‌نامه از متقاضی وام، گزارش اعتباری فرد را دریافت نموده و پس از بررسی و دریافت تعهدات، مطابق با سیاست‌های بانک سپه، می‌تواند اقدام به اعطای وام نماید.
لازم به ذکر است که گزارش اعتباری، حاصل تجمیع اطلاعات اعتباری اشخاص شامل  نحوه بازپرداخت اقساط تسهیلات وتعهدات، چک‌های برگشتی، مبلغ باقی‌مانده تسهیلات دریافتی از بانک‌هاو سایر اطلاعات مرتبط به رفتار اعتباری تسهیلات گیرندگان می‌باشد. همچنین نمره اعتباری براساس تحلیل چند ساله اطلاعات موجود در گزارش اعتباری حاصل می‌شود و نمره به دست آمده به استفاده‌کنندگان میزان اهلیت اعتباری و خوش‌حسابی افراد را ابراز می‌دارد.

گفتنی است تمامی هموطنان ایرانی که از سال ۱۳۸۸ تسهیلات دریافت کرده‌اند، صاحب گزارش اعتباری بوده و می‌توانند به سهولت از طریق سایت شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران به آدرس https://www.irancreditscoring.com و دیگر نمایندگان و شرکای طرف قرارداد با این شرکت، از جمله شرکت آیس(icescoring.com توانم (tavanam.comمای‌کردیت(mycredit.ir) و آی‌چک(icheckonline.ir) مستقلاً گزارش اعتباری‌شان را دریافت نمایند.

همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق آیدی @irancredit در اینستاگرام از دانستنی‌های مهم حوزه اعتبارسنجی آگاه شوند. 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

صدای مشتری: 02187700500 ******* ایمیل صدای مشتری: CRM@cbs24.ir

تهران – خیابان گاندی – کوچه یکم – پلاک 2 – طبقه پنجم

.
.