1397/2/5 چهارشنبه
پنجشنبه 11 آذر 1400   01:07:56
اعتبار سنجی : ایجاد اطمینان

اخبار

31ارديبهشت1399تفاهم‌ نامه همکاری بین شهرداری تهران و شرکت «مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران» امضاء شد.

تفاهم‌ نامه همکاری بین شهرداری تهران و شرکت «مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران» امضاء شد.

تفاهم‌ نامه همکاری مشترک میان شرکت «مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران» و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در راستای پیوستن این سازمان به سامانه جامع اطلاعاتی اعتبارسنجی امضا شد.
 
دکتر محمد جلیلی مدیرعامل شرکت «مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران» با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه فعال مالی در حوزه کسب و کارهای شهری، گفت: از سال گذشته بررسی‌های خوبی در حوزه مدیریت شهری صورت گرفته است و باتوجه به مذاکرات و رایزنی‌های انجام شده، می‌توان امیدوار بود که با امضای این تفاهم‌نامه تاثیرات سازنده‌تری در کاهش مطالبات شهرداری تهران و بهبود وضعیت اقتصادی شهر به‌‍ویژه جهت ارائه خدمات بهتر به شهروندان داشته باشیم.   
مدیرعامل شرکت رتبه‌بندی اعتباری ایران، ضمن تاکید  بر ظرفیت‌های سامانه اطلاعات اعتبارسنجی، افزود: این سامانه تحت مجوز بانک مرکزی با تجمیع اطلاعات اعتباری اشخاص از بانک مرکزی، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، گمرک، سازمان امور مالیاتی، صندوق‌ها و لیزینگ‌ها اقدام به به ارائه خدمات اعتبارسنجی (گزارشگری اعتباری) نموده است. استفاده‌کنندگان از خدمات این سامانه که در راس آنها نظام بانکی کشور قرار دارد، می‌توانند اقدام به ارزیابی صحیحی از وضعیت اعتباری (خوش‌حسابی) اشخاص جهت ارائه خدمات نمایند. باتوجه به ورود شهرداری تهران به این سامانه، علاوه بر تکمیل هرچه بیشتر اطلاعات اعتباری اشخاص، بدون شک چشم‌انداز روشنی پیش‌روی گسترش همکاری این شرکت با شهرداری تهران در ابعاد مختلف از جمله خدمات ارائه شده به شهروندان وجود خواهد داشت. 
دکتر جلیلی با اعلام این نکته که هم‌اکنون بیش از  40 میلیون ایرانی نزد این شرکت گزارش اعتباری دارند، خاطرنشان کرد: با امضای این تفاهم‌نامه همکاری، اقدام مُدونی در سطح ملی برای اعتبارسنجی از حوزه‌های کلان شهری آغاز خواهد شد. موضوعی که در کشورهای موفق دنیا نیز تجربه شده است.
وی تصریح کرد: این طرح با نگاه همراهانه و به نفع شهروندان خواهد بود. با امضای تفاهم‌نامه فوق اعطای تسهیلات در مدل اعتبارسنجی شهری بمراتب عادلانه‌تر خواهد شد و افراد خوش‌حساب آسان‌تر به منابع اعتباری دسترسی خواهند داشت. در مرحله نخست، این طرح با همکاری شهرداری در کلان‌شهر تهران انجام می‌شود و نتایج حاصله مبنای تصمیم درباره تداوم آن خواهد بود.


 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

صدای مشتری: 02187700500 ******* ایمیل صدای مشتری: CRM@cbs24.ir

تهران – خیابان گاندی – کوچه یکم – پلاک 2 – طبقه پنجم

.
.