1397/2/5 چهارشنبه
پنجشنبه 11 آذر 1400   02:07:00
اعتبار سنجی : ایجاد اطمینان

اخبار

28آبان1399چگونه امتیاز اعتباری‌مان را بهبود دهیم؟

چگونه امتیاز اعتباری‌مان را بهبود دهیم؟

شاید تا به حال برای شما یا اطرافیانتان این مسئله پیش آمده باشد که برای دریافت تسهیلات به بانک مراجعه کرده‌اید ولی به دلیل پایین بودن امتیاز اعتباریتان، درخواستتان از جانب بانک رد شده باشد. فرآیند بررسی درخواست‌های تسهیلات در بانک‌ها می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد اما همگی دارای یک چارچوب کلی مشترک هستند. یکی از مواردی که عموماً در مورد درخواست‌های تسهیلات بررسی می‌شود، امتیاز اعتباری متقاضی است. امتیاز اعتباری عددی است که بیانگر میزان خوش‌حسابی یا بدحسابی یک شخص در قبال بازپرداخت تعهداتش است. حال اگر امتیاز اعتباری ما پایین باشد، چگونه می‌توان آن را بهبود داد. در اینجا قصد داریم مهمترین گام‌های بهبود امتیاز اعتباری را ارائه دهیم.

گام اول: اقساط معوقتان را تسویه نمایید!
اقساط معوق بیشترین تاثیر منفی را بر امتیاز اعتباری اشخاص دارند اما باقی ماندن اقساط به صورت معوق برای مدت طولانی، موجب کاهش بیشتر امتیاز اعتباری نیز می‌شود. بنابراین در اولین گام با قید فوریت وام‌های معوقه خود را تسویه نمایید. این تنها نخستین گام برای بهبود امتیاز اعتباری است.

گام دوم: بازپرداخت به موقع اقساط آتی، کلید افزایش امتیاز!
بازپرداخت به موقع اقساط یکی از مهمترین عوامل سازنده امتیاز اعتباری شماست. به یاد داشته باشید که سوابق منفی نظیر «عدم بازپرداخت» و یا «تأخیر در بازپرداخت اقساط» باعث کاهش شدید امتیاز اعتباری برای مدت طولانی شده و جبران تاثیر منفی آن‌ها بر امتیاز اعتباری به سختی میسر می‌شود. از سوی دیگر بازپرداخت به موقع اقساط آتی می‌تواند تاثیر به بسزایی بر امتیاز اعتباری گذاشته و منجر به کاهش تاثیر رفتارهای اعتباری نامناسب در گذشته گردد.

گام سوم: بهبود امتیاز اعتباری فوری نیست. کمی صبور باشید!
امتیاز اعتباری صرفاً نشانگر وضعیت کنونی شما نیست، بلکه حاصل رفتار عملکرد شما در طول گذر زمان است. بنابراین برای بهبود آن نیاز است تا رفتار و عملکرد مناسبتان را برای مدتی حداقل کوتاه ادامه دهید.
ممکن است این سؤال مطرح شود که «اگر پرونده اعتباری در جریانی نداشته باشیم چه؟»، در این صورت لازم است که منتظر بمانید تا با گذشت زمان تأثیر رفتار اعتباری نامناسب شما کاهش یافته و در نتیجه‌ی آن، امتیاز اعتباریتان بهبود یابد.گام چهارم: بررسی دوره‌ای گزارش اعتباری

به دقت اطلاعات موجود در گزارش اعتباری خود را بررسی نمایید. این مهمترین اصل جهت رصد صحت اطلاعات اعتباریتان است.
فراموش نکنید که گزارش اعتباری، شناسنامه اعتباری شما و امتیاز اعتباری، هویت اعتباری شماست. پس به خوبی از اعتبارتان مراقبت نمایید.

 گفتنی است تمامی هموطنان ایرانی می‌توانند به سهولت از طریق سایت شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران به آدرس irancreditscoring.com و دیگر نمایندگان ارائه دهنده‌ی خدمات این شرکت، از جمله آیس (icescoring.com توانم (tavanam.comمای‌کردیت (mycredit.ir) و آی‌چک (icheckonline.ir) مستقلاً گزارش اعتباری‌شان را دریافت نمایند‌.
همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق آیدی @irancredit در اینستاگرام از دانستنی‌های مهم حوزه اعتبارسنجی آگاه شوند. 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

صدای مشتری: 02187700500 ******* ایمیل صدای مشتری: CRM@cbs24.ir

تهران – خیابان گاندی – کوچه یکم – پلاک 2 – طبقه پنجم

.
.